/akordai/
/deutsch seite/

/grupė Airija/

/saugykla/
/bendruomenė/

Nojus Facebook
frype.lt/nojus
myspace.com/nojus

Nojus
Amžinai

2006 04 27
Alytus

Yra laikas, kai imi iš gyvenimo viską, nespėji imti, atrodo, galimybių tiek daug ir jos taip arti, semi gyvenimą, lyg vandenį, o jis bėga pro pirštus ir nepagauni jo. Yra laikas, kai ieškai, bėgi ir rodos niekam nėra ribų, rodos niekas nesustabdys.

Tačiau ateina laikas, kai sustoji, kad pamatytum pro kur bėgi, kad suprastum į kur bėgi, kad pajustum, jog neužtenka vien imti, kad reikia duoti ir grąžinti, kad būtum laimingas, kad būtų laimingi kiti.
Ateina laikas atsigręžti atgal, pasižiūrėti į nueitą kelią, įvertinti save, pasverti nuveiktus darbus ir susimąstyti ką radai, ką praradai, kuo norėjai tapti ir kuo esi. Dažnai mintimis grįžtu į savo gimtąjį miestą, klajoju gatvėmis, kurios augino ir brandino, matau vaizdus, miškus ir klonius, takus ir kalnelius, kuriais bėgiojant prabėgo svaigi vaikystė. Žmonės - kaip paukščiai klajoja plataus pasaulio keliais, išskrenda, išvyksta, kad sugrįžtų.

Man tas laikas atėjo dabar, kai supratau, kad tiek gavęs ir ėmęs iš gyvenimo, noriu pasidalinti tuo ką turiu ir kuo galiu. Pajutau, kad noriu sugrįžti su kažkuo, su padėka, su dovana gimtam miestui ir vaikams, kurie yra ateitis ir viltis.

Sugrįšiu kai rūkas pievom plauks
Kai niekas daugiau nelauks
Atnešiu visą glėbį lauko gėlių
Nes nieko daugiau neturiu
...

Klausyk LRT 2006.05.11 Laidos Muzikinis Vidudienis su NOJUM >>
...
Dainą sukūriau spontaniškai. Kažkur viduje išgirdau gitaros melodiją, ji nepaleido kelias dienas. Paėmus gitarą, gimė žodžiai... apie ilgesy, draugus, klaidas, tiesas, namus ir apie ateitį, kurios nežinai, o tik bandai spėti, apie tai, ką kasdieną jauti, augini ir nešioji giliai širdy, kas valdo kiekvieną žingsnį ir lydi kiekvieną žvilgsnį.

Atvirumas, virtęs tiesa, o gal tik minčių migla...

Kiekvienas dainą supras ir priims savaip, galbūt suras joje kažką artimo, kažką patirto, galbūt pamatys joje save, tuomet ji taps dalimi...
--
nojus

Amžinai audio

Ji atėjo ryte
Giliam džiaugsme
Liūdesys praeis
Rytoj baltam sode
Baltais žiedais

Tyliai upė plauks
Ir vėl iš dangaus
Jūra nusileis
Tyloj mintis nuplaus
Šaltais lašais

Mano kelias tiesus
Ir aš vėl teisus
Suklupau atleisk
Nežinau kas bus
Rytoj kita diena

Šiandien naktis greitai krenta
Ir kur nuneš nežinai
O kai pasieksim tą kranta
Liksim gyvent amžinai

O dabar tiktai
Balti sapnai
Kuriuose girdžiu
Balsus senų draugų
Ar jie kada sugrįš

Per ilga naktis
Degina akis
Tolimi namai
Saulė tuoj sugrįš
Mane pavys

Tyliai upė plauks
Ir vėl iš dangaus
Jūra nusileis
Tyloj žaizdas nuplaus
Šaltais lašais

Šiandien naktis greitai krenta
Ir kur nuneš nežinai
O kai pasieksim tą kranta
Liksim gyvent amžinai
...

Pranešimas spaudai                                  Kiti pranešimai

Naujas Nojaus albumas “Amžinai”

 ...mano žodžius vėjas nupūs
Mano kūną užklos bangos
Kiek dar kartų šitaip bus
Kiek dar krisiu veidu į dangų.

            Mega Records pristato naują Nojaus albumą “Amžinai”.
            Buvusios grupės “Airija“ lyderis, su grupe išleidęs penkis albumus ir nuo 2000 metų tęsiantis solinę muzikinę karjerą, albumą įrašinėjo pusę metų, į jį pateko dainos sukurtos per pastaruosius du metus. Tai jau ketvirtasis atlikėjo albumas.
           
Nojus apie radiosinglą “Amžinai”:
„Dainą sukūriau spontaniškai. Kažkur viduje išgirdau gitaros melodiją, ji nepaleido kelias dienas. Paėmus gitarą, gimė žodžiai... apie ilgesy, draugus, klaidas, tiesas, namus ir apie ateitį, kurios nežinai, o tik bandai spėti, apie tai, ką kasdieną jauti, augini ir nešioji giliai širdy, kas valdo kiekvieną žingsnį ir lydi kiekvieną žvilgsnį.
            Atvirumas, virtęs tiesa, o gal tik minčių migla...
           Kiekvienas dainą supras ir priims savaip, galbūt suras joje kažką artimo, kažką patirto, galbūt pamatys joje save, tuomet ji taps dalimi...“
          
          
Bosinės gitaros partijas sukūrė ir įrašė Vidmantas Galeckas, aštuntajame dešimtmetyje grojęs žinomoje grupėje „August Band“. Muzikantų keliai susitiko Dubline 2003 metais, kai Vidmantas apsilankė viename iš Nojaus koncertų. Netrukus boso gitaristas prisijungė prie Nojaus, būgnininkės Astos ir gitaristo Daniel Carr. Po pusmečio Daniel paliko grupę ir nuo tada muzikantai groja tryse.
            Po 2002 metais išleisto albumo “Saugok” Nojus intensyviai koncertavo ir kūrė dainas naujam albumui. Reguliarūs koncertai Airijoje subūrė nemažą gerbėjų būrį ne tik lietuvių, bet ir airių tarpe, kurie išsireiškia lakoniškai –„good band“ ir klausia kur bus sekantis koncertas. Populiarindamas savo muziką ankštoje airių gyvos klubines muzikos rinkoje Nojus išsiskiria  originaliu skambesiu, dažnas pažymi stiprų atlikėjo balsą ir betarpiška bendravimą koncertų metu.

Nojaus Stonebridge studijoje įrašytas albumas „Amžinai” 2006 m. kovo – balandžio mėnesiais buvo pristatomas koncertiniame ture didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir užsienyje.

(c) 2006, Nojus


 

 

 

 

 

 

 


2008.01.09
Copyright © 2001-2006 Nojus | Visos teisės saugomos.